Elderborn

Elderborn - Barbar Conan z Polska
Elderborn - Barbar Conan z Polska

Chtěli byste se někdy stát barbarskou válečnicí, která zahalená pouze v bederní roušce, kosí kvanta nemrtvých? Tak to byste si měli koupit Elderborn!

Na steamu se hra reprezentuje s dovětkem  „Metal Action Fantasy Slasher“. Čímž se ve čtyřech slovech podařilo vyjádřit to, co já tady budu rozepisovat v několika odstavcích textu. Tudíž vy, co nechcete moct číst, můžete tento článek zavřít :).

Tvůrci hry jsou z polského studia Hyperstrange. Elderborn je velmi silně inspirovaný Conanem a jeho světem. Odehrává se na nehostinné planetě, kde se před dávnými lety stala jakási katastrofa. Tu přežilo několik barbarských kmenů bojujících léta mezi sebou. A to až do doby, kdy nevídanou moc získalo město Yurmum, jehož zlaté armády začaly terorizovat své okolí. To trvalo až do chvíle, než se rozhádané kmeny podařilo sjednotit pod jedním vůdcem – Janusem. Ten porazil zlatou armádu a dokonce i zaútočil na Yurmum. Odtuď se však už nikdo z jeho armády nevrátil. Nicméně, město zůstalo zapečetěné a zdánlivě mrtvé.

Přeživší barbaři si však vytvořili takovou tradici, že jednou za generaci mezi sebou vyberou toho nejsilnějšího válečníka/válečnici a pošlou ho podívat se do zlatého města, cože se to tam vlastně stalo. Až doposud se nikdo zpět nevrátil… v tom se však na scéně objevujete Vy!

Přineste mi meč!

Ve hře se bojuje pouze chladnými zbraněmi, nenajdete zde nic, s čím byste mohli útočit na dálku. Arzenál zbraní by se dal rozdělit do tří skupintěžké (palice, palcáty), střední (meče) a lehké (kopí, srpy). Funguje zde taková ta jednoduchá logika, že čím „těžší“ zbraň, tím větší způsobíte zranění. Ovšem u těžších zbraní trvá celkové provedení útoku déle a tím se otevírá nepřátelům čas k provedení protiútoku. Každá zbraň má dva typy útoku, jeden slabší – rychlejší, a druhý silnější – pomalejší. Krom toho lze s každou zbraní provádět vykrývací manévry. Každou zbraň si můžete vylepšit splněním jednoduchých úkolů typu „zabij 10 zombie„. Celkem je ve hře deset zbraní, ovšem jejich nápaditost je poněkud nezábavná, ono taky co vymýšlet že. V podstatě si vystačíte se třemi kousky a víc netřeba.

Součástí je i jednoduchý RPG systém, kdy si postavu vylepšujete za posbírané dušičky. Body můžete vkládat do třech atributů – MIGHT, SPEED, RESILIENCE. Tím zvyšujete svůj útok / rychlost pohybu / množství životů. Po přidělení určitého počtu bodů do každé z těchto tří vlastnosti se vám odemknou nějaké speciální schopnosti, například dovednost odrazit oštěp zpět na útočníka, nebo možnost utrhnou padlým nebožákům hlavu a hodit ji po nebožácích stále žijících.

V uličkách města Yurmum

Prvních několik desítek minut se hra odehrává v podzemí, které je poměrně lineární a v podstatě slouží jako tutoriál k tomu, abyste se dostali do samotného města Yurmun. Tam už je mapa celkem nelineární a máte možnost se vydat kam uznáte za vhodné. Celkově mě mapa připadal dost nudná a nezajímavé. Občas byly cítit záchvěvy kreativity, ale né tak, aby to budilo zájem celou herní dobu. Je nutné zmínit, že se opět jedná o roguelike hru. Postup není možné klasicky ukládat, ale po mapě jsou rozmístěny check-pointy. Pokud zemřete, objevíte se u posledního aktivovaného check-pointu a stejně tak i všichni zabití nepřátelé. Zůstanou vám však všechny zkušenosti a zbraně.

Závěrem

Elderborn je hra, která nenadchne ani neurazí. Dohrát se dá za nějakých sedm hodin a po dohraní se otevře možnost new game +. Kdy už máte všechny zbraně a zkušenosti z předchozího dohrání, a hrou procházíte znovu proti těžším nepřátelům. Co mě vysloveně zklamalo byla hudba, od hry, která se v propagačních materiálech pyšní slovy „Metal as Fuck“ bych tedy čekal něco víc. Hudba zde je nevýrazná, pomalá a hraje v nevhodnou dobu.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*